1. Kolo SIMOST SUPERLIGY 30.8.2009 Hřiště Srbská

Branky:2x Sedláček,Motyčka-2x Klimeš,Kotoun,Ryšánek,Pernica,vlastní
                              Žk:0-Klimeš
                              Rozhodčí: Fiala Martin

Sestava INEX-SDA Srbská: Štorf-Pechura(K), Vašek,Motyčka, Sedláček, Vystrčil-Marek, Tůma, Michna, Jašinský, Žák
Sestava FC GIOIA BRNO: Prokeš J.- Kotoun,Ryšánek,Macko,Prokeš M.,Klimeš(K)-Pernica

Komentář k utkání:   Hned na úvod soutěže se nám stala velice nemilá věc a to že naše Utkání, které mělo začít v 20:30 začalo z důvodu problému s pronájmem až v 21:00, tuto věc beru jen jako nevychytanou mouchu na začátku soutěže a doufám že se to v dalším průběhu soutěže nebude opakovat. Útkaní začalo opatrně z obou stran bylo vidět že to je první utkaní nové sezony a naši hře byla vidět v prvních munitách nesehranost ale přesto jsme si vytvořily pár dobrých přiležitostí které ale pochytal dobře chytající domací brankář Štorf.Po většinu prvních 15.minut jsme drželi míč pod svou kontrolou a soupeř hrozil hlavně z brejků se kterými si naše obrana spolešně s Prokešem poradila.V 17. miuntě po rozehravce od brány si vzal míč Lukaš Kotoun který ho vytahl až na pulící čaru kde byl nikým neatakován tak si to namířil o další pět metrů za půlku a vystřelil a jeho střela zaplula k tyči domací brány!Vedli jsme 1:0!!!Hosté v té chvíli poslali na hřiště svoji první pětku ve které byli dvan ejnebezpečnější hřáči domacích Matěj Sedláček a Jan Motyčka. Naše obrana těmto dvou dávala hodně prostoru a to se nám vymstilo v 21.minutě krasně rozehrál sedlaček na volného Motyčku do lajny který umyl Prokeše a nachystal míč na volného Sedláčka který prostřelil KOutouna zaskakujcího na brankové čáře.1:1! A nebylo to vše o dvě minuty později se dostal k odraženému míči Sedláček a z 15 metrů vymetl Prokešovi šibenici.2:1 pro domácí a stímto výsledkem se šlo i po 30 minutách do šaten. Do druhého poločasu sme opět vlítli po hlavně a drželi míč na kopačkach a zaslouženě jsme v 35.minutě vyrovnaly po krasném přehození ležícího brankáře naším kapitánem Milanem Klimešem jsme vyrovnali na 2:2.Poté jsme soupeře přitlačili na vlastní půlku ale vedení se nam strhnout na naší stranu nepovedlo protože po jednom ze soubojů na půlící čáře ktrerý zavaněl rukou! se dostal do samostatného úniku Motyčka a nedal Prokešovi šanci Srbská vedla 3:2. Po této brance v 45.minutě všichni přitomní čekali že domácí zalezou a budou branit v 5 lidech ale to se k našemu údivu nestalo a domácí nesmyslně se snažily skoré navíšit což se jim nevyplatilo.v 51. minutě po jedné z mnoha našich přečíslení se dostal míč k volnému Kotounovy na pravé straně,který hledal před branou volného Davida Macka nebo Milana klimeše si domácí hrač tuto přihrávku srazil do vlastní brány bylo vyrovnáno 3:3!!!a to nebylo vše! V 53. minutě David Macko nahrál Milanu Klimešovi ten si pohrál s domácím obráncem a křížnou střelou dostal náš tým do vedení 4:3!Tadle situace dala našemu týmu křídla a udělala ze zápasu jednoznačnou záležitost v 56.minutě po krasné kombinaci se dostla míč míč k Peťovi Řyšánkovi ten nasnažil obranci střelu zasekl si míč a pravačkou poslal z hranice váppna nekompromisně pod břevno Štorfovy brány!!!5:3. Aby toho nebylo málo v 58.minutě po rychle zahraném autu se dostal k hlavičce Radek Pernica a nekompromisně proměnil a uzavřel skore zápasu na 6:3!!! Po této brance už jsme si utkaní pohlídali a drřeli míč na vlastních kopačkach až do zavěrečneho hvizdu Martina Fialy který odpískal utkaní velmi dobře.

Po utkání řekli:
Prezident FC Gioia Brno:Myslím si, že utkaní bylo velice kvalitní i když to bylo 1.kolo.Pro nás rozhodla trochu větší fotbalová zkušenost a trpělivost z naší strany, trochu jsem se obával jak to zvládnem fyzicky, protože Milan, Peťa, David a já jsme během odpoledne odehráli těžká utkání ve svych klubech. Můj názor je, že oba mančafty by měly hrát vršek tabulky. Přeji hodně šteští a úspěchu v dalších zápasech.
Prezident INEX-SDA Srbská:GIOIA týmu blahopřejeme, na úvod velice dobrý soupeř, který nás prověřil, škoda, že jsme neudrželi remízu, povzbudilo by to tým. Herně to totiž nebylo špatné. Bylo opravdu poznat, že rozhodla větší zkušenost - neudělali jste tolik chyb, měli jste zažitou komunikaci na hřišti, zažité herní situace, na našem týmu byl vidět často spíš živelný chaos, ale pokud uděláme, co říká Roman, bude to dobrý. Opravdu je ale NUTNÝ, aby si každý mladík sám u sebe řekl, že není nutné být hrdinou, co střílí góly, ale aby všichni mysleli i na zadní vrátka. Taková hra je, chápu, často spíš tvrdá práce, než radost z kličkování, ale jestli chceme body, musíme víc pracovat. Za stavu 3:2 pro nás jsme měli hrát z obrany na brejky, ale týmu věřím a soupeřům díky za pěkný zápas.

Hvězdy utkání: Klimeš,Kotoun-Štorf,Sedláček