3.Kolo SIMOST SUPERLIGY 13.9.2009 Hřiště Jihomoravské náměstí

Branky:Pospíšil 2x,Veverka-Kotoun 2x,Klimeš,Macko,Kříž
ČK:0-Prokeš J.
Rozhodčí: Juda Filip

Sestava FC Natural 95:Touška-Hanák,Popek,Pospíšil,Štěrbáček,Stolař(K)-Taranza,Tegze,Veverka,Volejník
Sestava FC GIOIA BRNO: Prokeš J.-Kotoun,Bárta,Macko,Klimeš(K),Prokeš M.-Pernica,Kříž

Komentář k utkání: V tomto utkání jsme zajížděli na hřiště mančaftu který na domácím hřišti v minulém ročníku prohrál jen jednou a to s vítězem celé superligy FIscherem. Proto se dalo očekávat že domácímu celku větší hřiště vyhovuje. Náš tým nastoupil už i s další novou tvaří Martinem Křížem, kterého v prvních kolech trápila viroza. Hned v první minutě uktkání udělal ohromnou chybu hostující brankář Prokeš když se snažil pokrýt dlouhý míč který šel mimo hřiště, ale neodhadl jeho odskok a předskočil ho domácí Veverka a bylo 1:0!!! Velmi špatný začatek našeho brankáře , kterého ho to poznamenalo i do dalšího průběhu. Po této velmi rychhlé brance jsme převzali iniciativu utkaní a drželi mič na svých nohách,a z toho také pramenil vyrovnávací gol který v 11. minutě dal Kotoun z 8 metrů a jeho střela nedala domácímu brankáři žadnou šanci. 1:1!!! Po této brance se domácí osměnili a velmi aktivní byl domací Pospíšil , který jak svou postavou ale i fotbalovým uměním byl na hřišti k nepřehlédnutí,ale naše obrana všechny náznaky soupeřových šancí zvladla. A poté udeřilo na druhé straně Milan klimeš se po přihrávce Macka dostal do šance a střebou bodlem nedal domácímu Touškovi šanci vedli jsme 2:1!!!Poté jsme v poklidu kontrolovali vývoj hry na své půlce díky velkému hřišti. Ale v 28.minutě se už výše zminovaný Pospíšil chopil míče položil si 3 naše hráče v čele i s golmanem Prokešem a do prázdné brány určil poločasový stav 2:2!!! Aby toho nebylo málo ve 34. minutě uklouzl v souboji s Pospíšilem Bárta a ten šel sam na Prokeše a nedal našemu brankaři šanci chytře si počkal kam se položí a poslal míč na opačnou stranu 3:2 pro domácí!!! Ale jako by nás opět inkasovaná branka dostala na koně a začali jsme soupeře jednoznačně přehravat a ten několikrát musel zastavovat velmi sprostými fauly...V 41. minutě utekl po křídle Klimeš nachystal míč Kotounovi ale ten z pěti metrů netrefil bránu. V 43. minutě sme soupeře zatlačily a vedlo to k vyrovnaní když se hned ve svém prvním startu trefil hostující Křiž 3:3!!!! Hned po rozehrávce sme soupeři sebrali míč dostali se do přečíslení a náš kapitán Klimeš se nezachoval jako sobec a nachystal Kotounovi do identické situace jako ve 41.minutě a tentokrát Lukin složil úspěšně reparát vedli jsme 4:3!!!!Todle soupeře pobouřilo a začal si pomáhat velmi surovými fauly....Bohužel v zápase nastala další komplikace a to v 51. minutě dlouhý mič propadl za našeho Bártu a Golman Prokeš se do souboje s domacím hráčem a zahrál míč rukou a sudí Juda po právu vytáhl červenou kartu. Odpovědnost na sebe jako správný kapitán vzal Klimeš a šel do brány. Ale soupeř nabídnutou přesilovku nedokázal využít díky ohormné bojovnisti hostů a dvoum vynikájícím zákrokům suplujícího Klimeše v bráně a proto přišel trest v oslabení vypíchl míč Bárta vyslal Macka do samostatného úniku a ten potrestal 5:3 To se seběhlo  v 58. minutě a na todle neměli domací už  šanci odpovědět , ale naši chlapci měli šanci ještě skore navíšit nejvíce po golu volal šance Michala Prokeše kterého našel před prázdnou bránou Bárta ale náš hrač definitivní pojistku odmítl i tak hostůjící fanoušci odjížděli domů spokojeni.

Po utkání řekli:
Prezident FC GIOIA BRNO:Bohužel do utkání jsme vstoupili velmi špatně a to díky me chybě a bohužel nebyla jediná v tomto utkaní, ale myslim si že se zapas od zapasu zlepšujem bohužel první pulku jsme nezvladli podle našich představ, vedruhe jsme začali použivat nejjednoduši věc na fotbale a to je narážečka a diky tomu jsme začali soupeře přehrávat, bouhužel místo aby jsme utkaní v poklidu dohrali zas tavu 4:3 přišla moje druhá obrovká chyba a to červená karta, musím týmu poděkovat za neuvěřitelnou bojovnost v oslabení a za úspěšné zvladnutí toho zápasu.