4.Kolo SIMOST SUPERLIGY 20.9.2009 Hřiště Chalabalova

Branky:Prokeš T.2x,Böhm,Macko,Kotoun-Inwald,Nevěděl
ČK:Klimeš-0
Rozhodčí:Fiala Martin

Sestava FC GIOIA BRNO:Machka-Kotoun,Macko(AK),Klimeš(K),Böhm,Prokeš T.-Kříž,Pernica,Prokeš M.
Sestava Nedeka Brno: Jiránek-Tlach,Krontorád,Kaláb M.(K),Nevěděl,Inwald-kaláb ml.V.,Kaláb st.V.,Velan

Komentář k utkání: Po vitěžství v minulém týdnu na trávníku silného Naturalu 95 nás čekal na domácím hřišti(domácí jen v uvozovkách,protože Chalabalova není naš domací stadion ale na našem hřišti stojí návěs od tiráku tak jsme museli vzít za vděk Chalabalovu) v této sezoně se trápící celek Nedeka Brno. Do tohoto utkání jsme vstupovali jako favoriti v naších barvách se oběvili opět 3 nové tváře na které zatím naši fanoušci nebyli zvyklý a to Tomáš Prokeš, který už úspěšně překonal zlomeninu nártu a Pavel Böhm, který se vrátil ze zahraničí další novou tváří byl brankář Jan Machka který nahradil suspendovaného Jakuba Prokeše. Do utkání jsme vstoupili poměrně vlažně, ale přesto jsme od začátku ukazovali soupeři kdo bude pánem na hřišti. Soupeř se od úvodních minut prezentoval velice agresivní hrou(někdy až za hranicí únosnosti!!!).Po mírném oťukavání a a pár malých šancích na obou stranách jsme se dostali v 9. minutě do vedení díky výborné střele Davida Macka, která se otřela o tyč a nedala šanci brankáři hostí 1:0!!! Poté se ale úkazala opět věc co nás trapí od začatku soutěže a to je nedůraz v obranné činnosti a nezodpovědnost hráčů kteří jsou v tu chvíli na pozici posledního. I přes pár varování ze strany hostí jsme se nepoučili a po několika našich šancích které ale zlikvidoval Jiránek jsme byli potrestáni. Z ničeho nic po jedné z našich chyb v obraně si pohrál s dvojcí obránců hostující Nevěděl a završil to když dal Machkovi housle to proběhlo v 17.minutě. Po této brance přišlo několik ostrých zákroků soupeře předevšim dvojce Inwald a Marián Kaláb se asi předháněla kdo provede horší faul.V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem ale opět jsme neproměnili dost ze svých šancí. A proto se naskýtali hostům okénka v naší obraně a ty využívali k nebezpečným brejkům ale v těch nás podržel výborně chytající Machka. A proto přišel trest na druhé straně po krásné kombinaci po ose Kříž-Klimeš-Macko a zakončující Tomáš Prokeš nasadil hostujícímu brakáři housle 2:1 a za tohoto stavu se i střídali strany. A aby toho nebylo tento útočník který v minulém ročníku v barvách dnes už zkrachovalého týmu Noem Arch nastřílel 19 branek ukázala že je při chuti a po chybě golmana Jiránka dal do prázdné brány a vyloženě si liboval v oslavě braky. 3:1 pro domácí!!!Bohužel v tuto chvíli výše zmíněna dvojice hostí přitvrdila ještě více a ve 40 . minutě sestřelil Inwald už počtvrté v utkání našeho kapitána Klimeše, který už byl bohužel frustrován a srazil hostujícího Inwalda který pádu dodal hereckou etídu, bohužel pro to neměl pochopení sudí Fiala a vyloučil našeho kapitána, pásku si převzal David Macko a čekalo nás 6 minut v oslabení. Ale to se da se říct vůbec nebylo znát zkušeně jsme dřželi míč a tvořili si i ve čtyřech šance bohužel v 44. minutě se zničeho nic dostal ke střele Inwald(kterého si několik našich fanoušků po herecké etídě pojmenovalo Invalida:D) prostřelil Machku v domácí bráně a snížil na 2:3!!! Ale todle nás vůbec nerozhodilo a dokonce sudí Fiala začal trestat ostré zákroky soupeře. Poté se v roli mstitele za vyloučeného kapitána ocitl Pavel Böhm když ukázal ohromnou bojovnost a zarputilost a hned dvakrát naložil hostujícímu Inwaldovi a ten už od této chvíle probíhala 50. minuta se přestal oběvovat na hřišti velmi přitvrdil i Tomáš Prokeš.. V 51. minutě jsme opět zakombinovali na jeden dotek a byla z toho branka kterou vstřelil naš nejlepší střelec Lukáš Kotoun vedli jsme 4:2!!!! do teto chvíle jsme předváděli ukázkovou hru, kterou se naši chlapci bavili a vytvařeli si jednu šanci zadruhou a v 53.minutě se po uvolnění Macka který přihrál na vápno trefil bez problému novic Böhm 5:2!!! po teto brance musel domácí brankář Machka vytáhnout 2 výbroné zákroky. Ale od 55.minuty to byl z naší strany koncert zahozených šancí a díky tomu už se skore nepohlo.Zasloužené 3 body na domací půdě za týden nás čeka tým Orlu Bohunice.

Po utkání řekli:
Prezident FC GIOIA BRNO: Z tohodle utkání byl cíl 3 body a to jsme splnili bohužel mě trochu mrzí ztráta kapitána ale chapu jeho podráždění soupeř hrál opravdu neúnosně a proto jsme rád že nikdo z našich hráčí neutprpěl zranění. Mančaft  ukázal i bez svého vůdce obrovský týmový duch a za to si cení obrovský dík. Bylo vidět několik krasných kombinací z naší strany, které bohužel jsme nezakončili vždy úspěšně jinak by skore bylo mnohem vyšší, ve velice dobrém světle se ukázal brankář Machka, který nás několikrát podržel a za to si zaslouží velký dík, byl osloven 2 dny před utkáním a byl ochoten pomoct za to si zaslouží obdiv a dá se počítat  že jeho služeb v budoucnu využijeme a velmi se mi líbil Pavel ukázal se jako ohromný bojovník a dřič, ale abych jen nechválil musime zapracovat na koncovce jak už jsem řekl šancí jsme opět měli na 2 utkání v těžších utkáních by nás to mohlo mrzet a na agresivnější obraně jsme na naši polovině moc měcí, musime branit víc aktivně. Ale z mého pohledu zasloužené 3 body.