FC GIOIA BRNO-Karslberg C.F.  3:4  (2:1)

2.Kolo SIMOST SUPERLIGY 8.9.2009 Hřiště Srbská

Branky:Bárta 2x,Pernica-Koplík,Drábek,Mozol,vlastní
ŽK:Prokeš J.,Kotoun-Moučka
Rozhodčí:Gric Pavel

Sestava FC GIOIA BRNO: Prokeš J.-Bárta,Kotoun,Macko,Klimeš(K),Prokeš M.-Pernica
Sestava Karlsberg C.F.: Fiala-Duša,Koplík,Zejda,Tonev(K),Mozol-Drábek,Pospíšil,Moučka,Sus,Ledvoň

Komentář k utkání:     Před tímto utkáním jsme vědeli, že nás čeká velice těžký a kvalitní soupeř, který se netají ambicema na titul v letošní sezóně. V našem týmu se oběvila nová tvář, tou byl Víťa Bárta a ukázal proč přišel, aby pozvedl defenzivu, ale dnes byly videt i jeho útočné choutky. Od úvodního hvizdu jsme byli pod mírným tlakem hostujícího týmu, ale ne nějak závratným. Díky snaze hostů vsítit úvodní branku utkaní se nám hned od počátku otevíraly dobré šance brejkových příležostí. Prvních 12. minut se hrálo zhruba v tomto duchu, ale hosté si vytvořili pár šancí, ale ty buď vyřešila naše obrana nebo goman Prokeš. A proto přišel zákonitě trest na druhé straně kdy se dostal míč na pravou stranu na našeho novice Bártu a ten propálil golmana Fialu!!! Vedli jsme 1:0. V této pasáži hry jsme začali přebírat iniciativu a dostali jsme se do pár nadějných přiležitostí převážně naše utočná tykadla Prokeš M. a Klimeš. Poté hosté párkrát překvapili naši obranu Zejdou, ale ten nevyzrál na Prokeše v bráně a pokud ho překonal Prokeše zachránila konstrukce branky. Poté jsme se v 21. minutě dostali k autu na soupeřove půli a blesku rychle hozený aut nám připomněl týden starý gól a aby toho nebylo málo i dnes měl stejného střelce Radka Pernicu!!!2:0 pro náš tým, tohle nabitý soupeř nečekal a trochu znervózněl a mel i šteští, že střela našeho kapitána Milana Klimeše po teči hostujícího Zejdy golmanu Fialovi jen "naliskala" a poté se odrazila od tyče ven. A proto bohužel přišel trest na druhé straně v 28.minutě po rychle vhozeném autu se míč dostal k Mozolovi, ten udělal stahovačku M. Prokešovi a prostřeli díky teči Pernici Prokeše v bráně 2:1 a za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhé půle vztoupili lépe hosté a vytvořili si opět herní převahu a k té jim začali dopomáhat i celkem viditelné přehmaty sudího Gryce. V 39. minutě přišla jedna z chvil výše zmíněného sudího kdy se dostal hostující Moučka evidentě s míčem mimo hřiště(a ne jen nejaké centimetry) a sám to věděl, tak vzdal boj o míč a chtěl nechat vhazovat domací tým. Kupodivu všech přihližejicích se po zakřičeni od spoluhráče "hraj" chopil míče(který v tu dobu už poskakoval na šutrech u hřiště) Ledvoň a nachystal ho před branku Drábkovi a ten do naší dezorientované obrany vletěl a skóroval 2:2 tato chvíle zvedla vlnu nevole na hlavu sudího který řekl "bohužel tam nevidím". Kéž by to také viděl když jeho nejdelši pohyb byl když uděloval žloutou kartu domácímu Prokešovi, který se nemohl smířit s křivdou. Tato situace nahlodala naši psychiku a v 45.minutě nám soupeř zasadil další úder. Po rohovém kopu Koplika nastřeném před branu si náš Miša Prokeš dal vystavní patou vlastence, na tuto nečekanou a nechtěnou střelu nemohl golman Prokeš zareagovat pač jeho střela ideálně vymetla pavučiny.Holt pešek 2:3 pro hosty. Tato chvíle by jako hosty ukolíbala k tomu že nováček se nemůže zmátořit a i to tak vypadalo začalo se hrát převažně na středu hřiště s mnoha fauly i když na každé straně jinak posuzovanými. Ale i přes ně příliš pohledný fotbal k vidění nebyl. V těchto chvílích přišla branka v 50. minutě, hostující Mozol začal hrát s míčem před vlastní bránou a to potrestal výborně dotírající domácí Bárta a překonal jak Mozola tak i Fialu v brance hostí!!!!3:3...od té doby jsme se zaměřili na obranu a na vyřažení do brejku ve kterých se ocilt Prokeš M. i Klimeš, ale duležitá situace se stala na druhé straně v 55. minutě se řítil na Prokeše z boku Ledvoň na záda mu dýchal Kotoun, Ledvoň udělal Prokešovi dlouho kličku, kterou nemohl dostihnout ale k naší smůle ho Lukin žduchl, sporný moment, zda ve vápně nebo ne, ale rozhodčí se rozhodl pro penaltu. Přisné rozhodnutí, ale rozhodčí překvapil ještě všechny přitomné divaky tím, že neví odkud se penalta kope a začal o tom diskutovat s hostujícími hřači. Situace mi nepřišla směšná, ale k pláči, že takový člověk píska šlágr kola, nebo spíše že vůbec píská. Pro radu si dokonce musel jít až za brankářem hostí, který je předsedou komise rozhodčích a ten mu na to pověděl. Opravdu ne směšná, ale VELICE zarážející věc. Nařízenou penaltu proměnil hostující Koplík. 3:4 pro hosty. Tato situace nás vyhecovala k tomu, aby jsme se pokusili vyrovnat a aby naše celovečerní snažení nedopadlo se špatným koncem. V 58.minutě po faulu na Klimeše byl nařízen volný přímý pro domácí, ale aby toho všeho nebylo málo správce areálu se rozhodl vypnout světla nechal je jet jen na nějakých 50% a to vysvobodilo hosty, kteří řekli že to není možné dohrát, že není vidět sudí Gryc místo nějakého rozhodnutí řekl:"Počkáme třeba rozsvítí". Utkání bylo v 58.minutě ukončeno pro vypnutí světel bohužel soupeř se zachoval jako tým který myslí na zisk titulu, ke kterému potřebuje body a odmítl to v 50% osvětlení dohrát.

Po utkání řekli:
Prezident FC Gioia Brno: Nevím čím začít, ale začnu tím pozitivním ukázali jsme jako novaček že naše ambice se pohybovat na špici nejsou nerealné, bohužel když to řeknu tak jak to je nám chybělo trochu štěští, a to že jsme nedovedli první poločas za stavu 2:0 pro nás. Jsem spokojen s bojovností trochu nám to vázne v kombinaci, ale na tom zapracujeme. Myslím, že utkaní mělo vysokou úrověň a bohužel pro soupeře ho rozhodla penalta od Lukina Kotouna, ale nikdo mu nic vyčítat nebudem chyb jsme v utkaní udělali každý dost. Velká nespokojenost z mé strany panuje nad výkonem rozhodčího a proto jsem se rozhodl podat oficialní stížnost tento sudí nemá v superlize co dělat a za tím si budu stát co to stojí. Soupeři gratuluju k třem bodům, ale sami věděli proč nechtějí dohrávat ty 2 minuty za horší viditelnosti a to je pro nás nejcenější že i soupěř cítil, že jsme nebezpeční.