15. Kolo SIMOST SUPERLIGY(DOHRÁVKA)

15.03.2011 00:54

Jedním z duelů, které byly v závěru podzimu kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám odloženy, byl i zápas 15. kola Galaxy Brno – Gioia Brno. V dresu domácích se nemohla představit suspendovaná dvojice Mario Kotlár (stop do 16. kola) a Josef Rafael, pro kterého již sezóna skončila. Pouze v roli hecujícího kouče podél postranní čáry pobíhal legendární Vinnetou. Na opačné straně barikády se - taktéž v pozici trenéra a glosátora každé nepovedené akce - objevila staronová tvář Milana Klimeše, který ukončil hostování v Karlsbergu a od příštího zápasu bude znovu nastupovat v dresu Gioii. Na střídačce mu mimo jiných sekundoval zraněný Tomáš Prokeš. Na druhé straně bychom mezi hráči hostů marně hledali podzimního kapitána Libora Chládka, který zamířil na hostování do RKM.

Do utkání vstoupili aktivně zejména hosté. První nebezpečnou akcí vykouzlil dobře hrající Bohumír Doubravský, který si mezi spoluhráči vydobyl přezdívku Mesut Özil. Jeho exkluzivní přihrávkou však pohrdl Stanislav Lerch, který z blízka přestřelil a odstartoval tak seriál neproměněných šancí. Hned o minutu později vystihl rozehrávku domácích, tváří v tvář gólmanovi však znovu neuspěl. Tato akce se jako přes kopírák zopakovala asi po třiceti vteřinách, ale výsledek byl opět nevalný. Na druhé straně mohla přijít rychlá odpověď, trestuhodnou chybu obrany v blízkosti vlastní svatyně ale skvělým zákrokem napravil Jakub Prokeš. A tak šla přece jen do vedení Gioia. Bohumír Doubravský se prezentoval pěknou individuální akcí, kterou zakončil přesnou střelou k tyči – 0:1. To běžela 7. minuta. A s brankami se najednou roztrhl pytel. Doubravský připravil pozici pro Matěje Sedláčka, a proto již nebyl problém doťuknout míč do prázdné branky – 0:2. Ve 14. minutě domácí úplně propadli a Gioia se dostala k přečíslení čtyř proti jednomu. Krásnou akci na jeden dotek pohodlně zakončoval David Macko – 0:3. Jozef Plachetka se pokusil ihned korigovat, jeho střelu z dálky ale Prokeš zlikvidoval. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Macko potáhl míč po levém křídle, předložil jej před prázdnou branku Stanislavu Lerchovi a pro toho tentokrát nebyl problém zavěsit – 0:4. Korekce skóre přišla v minutě osmnácté, kdy se po velkém zaváhání dostala dvojice Michal Tomi, Filip Tomi do úniku dvou proti gólmanovi. První jmenovaný nahrával, druhý střílel – 1:4. Poslední branku prvního poločasu vstřelil Roman Outrata, který využil přesnou přihrávku Pernici a znovu doklepával do prázdné branky – 1.5 Do druhého poločasu vstoupili hosté krásnou akcí, po ose Sedláček – Macko – Lerch. Poslední jmenovaný však ve výborné pozici znovu pouze přestřelil. Tentýž hráč se ale dočkal o minutu později, když dorazil střelu Outraty – 1:6. Tato dvojice si gólovou souhru brzy zopakovala. Outrata si s Lerchem efektně vyměnil míč a zvýšil na 1:7. Po další nabídce Outraty trefil Lerch asi ze třiceti centimetrů tyč. Pěknou střelu Sedláčka poté gólman Kollarik vytáhl na břevno. Krátký však byl na další smrtící kombinaci hostí. Ti znovu postupovali ve čtyřech proti jednomu. Tentokrát akci rozehrál Macko, našel Doubravského a ten ještě nesobecky předložil míč před prázdnou branku Stanislavu Lerchovi – 1:8. Dirigent hry hostí David Macko poté nachystal gólovou lahůdku i Doubravskému – 1:9. Po ojedinělé akci se dočkali také domácí, když zřejmě tečovaná střela Michala Tomiho překonala vše, co jí stálo v cestě – 2:9. „Desítka“ však visela ve vzduchu a na svědomí si ji vzal David Macko, který přesně vystřelil ze střední vzdálenosti – 2:10. Tentýž hráč poté krásně zamotal hlavu obráncům, vyměnil si míč s Doubravským a bez problémů doťukl míč za brankovou čáru – 2:11. Sérii tří branek během tří minut završil po milimetrové přihrávce Sedláčka – 2:12. Nutno říci, že v těchto fázích zápasu již domácí, kteří dopředu nevymysleli téměř nic, rezignovali i na obranu, takže hostům úlohu velmi usnadnili. Další branku přidal po kombinaci s Lerchem Outrata – 2:13. Po několika neproměněných tutovkách přišly ještě tři branky. Dvě z nich měl na svědomí Doubravský, který znovu a těžil ze spolupráce s Mackem a při svých trefách se ani příliš nenadřel – 54. minuta - 2:14, 58. minuta - 2:15. V poslední minutě byl ještě odpískán pokutový kop. K jeho exekuci se sebevědomě postavil gólman Jakub Prokeš, který nezaváhal a přesnou střelou k tyči si připsal první letošní branku, čímž stanovil skóre na konečných 2:16. Utkání bylo od první do poslední minuty jasně v režii Gioii a bylo jen otázkou, jaké bude konečné skóre. Domácí se nezmohli téměř na nic, a když v druhém poločase přestali i bránit, nebylo co řešit. Celkové skóre 2:16 mluví za vše. Galaxy Brno – Gioia Brno 2:16 (1:5)