11. Kolo SIMOST SUPERLIGY

15.03.2011 00:36

Za chladného počasí a poměrně husté mlhy vyzval v úterý večer domácí Pitaval tým Gioii. Jednalo se o zápas s jasným favoritem a očekával se jednoznačný průběh. To se nakonec také vyplnilo, ale o tom až později. Gioia se v poslední době nachází ve výtečné formě, o čemž svědčí fakt, že z posledních sedmi zápasů prohrála pouze jediný. Bohužel pro ni se tak stalo zrovna proti jednomu ze soupeřů v užší špičce tabulky. Že prohru dokážou rychle hodit za hlavu, však hráči v bílém dokázali hned v dalším utkání, kdy nedali šanci Colgate Teamu, a gólman Prokeš dokonce poprvé udržel čisté konto. Naopak situace Pitavalu je pořád stejně špatná. Prohra střídá prohru, poslední získaný bodík je starý téměř měsíc a jak chutná výhra si už hráči nejspíš ani nepamatují. Naštěstí pro ně však na dně tabulky platí, že jsou „jednoocí mezi slepými králi“ a tak se sestupovým vodám stále vyhýbají. Záda jim totiž kryjí letos velmi slabý Rakol a také poslední Surfin, který se pro jistotu na spoustu zápasů ani nedostaví.
            A teď už k samotnému utkání. Poprvé branku ohrozili hráči domácích, když centrovaný míč doslova spadl na hlavu Mikyskovi a od ní se odrazil do tyče. Situace vypadala poněkud komicky a jeden z hráčů Pitavalu vtipně poznamenal, že to bude jejich největší šance v utkání. Asi netušil, jak nedaleko bude od pravdy. V 10. minutě už se totiž poprvé rozvlnila síť na druhé straně. Bohumír Doubravský ihned po svém příchodu na hřiště dostal míč v dobré pozici, udělal kličku gólmanovi a prostřelil i zaskakujícího obránce – 0:1. Další branka padla v minutě 18. Outrata zabojoval a doběhl míč u brankové čáry, odkud jej krásně připravil Matěji Sedláčkovi, který nedal brankáři šanci – 0:2. Třetí gól na sebe také nenechal dlouho čekat. Ve 20. minutě centroval před bránu Doubravský, kapitán Bárta byl v dobré pozici faulován, po ponechané výhodě ale míč doputoval k Tomáši Prokešovi a ten trefil přesně – 3:0. O tři minuty později se hosté radovali znovu. Špílmachr Macko přenesl přes celou šířku hřiště znovu na Tomáše Prokeše a ten krásně z první zamířil k tyči – 0:4. Během prvního poločasu bylo slyšet také hádky mezi několika dvojicemi, které se postupně na trávníku tvořily. To vyústilo ve dvě červené karty, které za údajné vzájemné urážky obdrželi Marek a Outrata. Karty to byly na první pohled přísné, na druhou stranu jimi rozhodčí zkušeně uklidnil čím dál více nervózní zápas.
            Po vstupu do druhého poločasu zazlobili domácí. Brejk dvou proti jednomu ale nejprve zazdil Mikska nepřesnou přihrávkou, v další šanci poté vychytal Šoukala Jakub Prokeš. Stejně jako v první půli po náznaku šancí domácích přišla uklidňující trefa z kopaček hostí. Jak se řeší akce dva na jednoho, názorně ukázala dvojice Vítězslav Bárta, Bohumír Doubravský. Po zkušené narážečce nebylo pro prvního jmenovaného problémem trefit prázdnou branku – 0:5. Na druhé straně se pěkným volejem z těžké pozice prezentoval Zelinka, gólman byl pozorný. Barták poté dalekonosnou ránou nastřelil tyč. Ve 38. minutě přihrál na střed hřiště Sedláček, k míči se dostal Tomáš Prokeš a bez problémů vstřelil šestou branku, čímž zároveň zkompletoval hattrick. Prokeš o chvíli později našel v přečíslení dvou na jednoho Doubravského, ten ale trefil pouze tyč. Bohumír Doubravský se přece jen dočkal druhého gólového zásahu ve 49. minutě, kdy se prosadil pěknou křížnou střelou – 0:7. Gólman Jakub Prokeš poté vyslal Doubravského do úniku, ten však s kličkou na brankáře nevyzrál a druhý hattrick večera se tak nekonal. Poslední část zápasu odehrál Pitaval jen se čtyřmi hráči v poli, protože kromě vyloučeného Marka přišel také o dva zraněné hráče, za které už nebylo koho poslat na hřiště. V závěru už se toho však příliš zajímavého neudálo a Gioia tak zvítězila 0:7.

V tabulce znamenal tříbodový zisk a zlepšení skóre skok Gioii na dočasnou třetí pozici. Hned dva týmy se zápasy k dobru si už ale brousí zuby na její sesazení. Hosty ale může těšit vědomí, že do zbytku podzimní části bude narážet už jen na týmy z druhé poloviny tabulky a tak by se bodový přísun neměl zastavit. Oproti tomu Pitaval zůstává třetí od konce, kde se drží zásluhou lepšího skóre před Rakolem.

Pitaval – Gioia Brno 0:7 (0:4)

Branky: 10'Doubravský Bohumír18'Sedláček Matěj20' Prokeš Tomáš23' Prokeš Tomáš35'Bárta Vítězslav38' Prokeš Tomáš49'Doubravský Bohumír